NÁMOŘNÍ DOPRAVA

DFDS SEAWAYS

DFDS Seaways je jedním z největších provozovatelů trajektů v Evropě a provozuje 50 nákladních a osobních lodí.

Plavba trajektem z Dover Calais trvá přibližně 90 minut a v každém směru je denně 10 plavidel. Dover Dunkerque vypluje každé 2 hodiny a trvá přibližně 1 hodinu 45 minut.

Palubní služby, které DFDS Seaways nabízejí na svých trasách napříč kanály, jsou rozsáhlé. Na palubě jsou obchody, bary a restaurace, stejně jako speciální nabídky a oblasti pro řidiče nákladu, například jejich salonek „Road Kings“. V současné době mají řidiči trajektů přes kanál DFDS Seaways jídlo zdarma *, ať už cestují do Calais, Doveru nebo Dunkerque.

www.dfds.com

Caledonian MacBrayne

Zarezervujte si nákladní trajekt na Hebridy a západní ostrovy s Caledonian MacBrayne (CalMac). CalMac nabízí trajekty pro nákladní vozidla na trasách na ostrovy jako Barra, Bute, Harris a Lewis.

Můžete také zkontrolovat časy trajektů pro trasy trajektů pro nákladní dopravu CalMac, jako jsou trasy na ostrov Lewis, Islay of Islay nebo Isle of Arran.

CalMac Ferries Ltd je dceřinou společností společnosti David MacBrayne, kterou vlastní skotská vláda. Společnost CalMac provozuje trajektové služby Clyde & Hebrides na základě licence od skotské vlády.

Společnost CalMac pronajímá 29 trajektů a poskytuje osobní, dopravní a přepravní služby na 25 trasách ve Skotsku a na západních ostrovech, jako jsou Ullapool Stornoway, Kennacraig Pork Askaig a Oban Craignure.

www.calmac.co.uk

Seatruck Ferries

Společnost Seatruck Ferries nabízí nákladní trajekty do Irska a Severního Irska pro dodávky, nákladní vozidla, nákladní automobily, silniční vlaky a přívěsy.

Společnost Seatruck Ferries je provozovatelem nákladní dopravy pouze v Irském moři, kterou vlastní větší společnost se sídlem na Bahamách – Clipper Group Ltd. a zahájila svou činnost v roce 1996. Společnost Seatruck Ferries v současné době provozuje tři trasy trajektů v Irském moři: Heysham Warrenpoint, Heysham Dublin a Liverpool Dublin.

Tato síť tras umožňuje řidičům nákladní dopravy chytat trajekty ze severozápadní Anglie do Severního Irska a Irské republiky. Jako operátor pouze pro nákladní dopravu se společnost Seatruck Ferries specializuje na trh s přívěsy bez doprovodu.

Společnost Seatruck Ferries investovala značné prostředky do svých plavidel a všechna plavidla provozovaná na těchto trasách byla postavena v letech 2008 až 2012, včetně společností Seatruck Power a Seatruck Progress, které působí na lince Liverpool Dublin.

www.seatruckferries.com

Stena Line

Stena Line je jedním z největších provozovatelů trajektů na světě. Poskytují více než 20 služeb spojujících devět zemí přes Irské moře, Severní moře, Baltské moře a Skandinávii, včetně nákladních vozidel s doprovodem (a bez doprovodu), s 38 loděmi a přibližně 6000 zaměstnanci.

Cestující a řidiči nákladu mají širokou škálu kvalitních služeb. Mnoho nákladních tras Stena Line bude zahrnovat lůžka v kajutách, jídlo zdarma a speciální salónky „pouze pro nákladní dopravu“. Mezi další zařízení na těchto trasách trajektů, jako je Harwich-Hook of Holland, patří bary, salonky restaurací a herny, zatímco na trasách jako Rotterdam-Harwich je o 12 řidičů na palubě dobře postaráno.

www.stenaline.cz

Eurotunnel Freight

Eurotunnel je k dispozici pro všechna užitková vozidla.

Eurotunnel Le Shuttle Freight nabízí nejpohodlnější a nejefektivnější způsob přepravy nákladu mezi Velkou Británií a kontinentální Evropou prostřednictvím tunelu kanálu. Volbou nejrychlejšího a nejčastějšího způsobu překročení Lamanšského průlivu mohou zákazníci těžit z cenných úspor v hodinách řidičů a prostojích vozidel.

Vyhrazené terminály umístěné přímo na dálnicích A16 v Calais a M20 ve Folkestone
Kyvadlová doprava nákladních vozidel funguje 365 dní v roce, 24 hodin denně
Automatické, rychlé, snadné a spolehlivé odbavení
Přísné bezpečnostní kontroly a detekční metody zajišťující nejvyšší úroveň ochrany řidičů a jejich nákladu
Eurotunnel Freight provozuje v době dopravní špičky až 7 vlaků za hodinu ve špičce. Doba plavby je pouhých 35 minut

www.eurotunnelfreight.com/uk/home/